Przeskocz do treści

Witaj na stronie Zakładu Systemów Transportowych!

Nasz Zakład jest jednym z trzech zakładów, funkcjonujących w Instytucie Transportu, na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Kierownikiem zakładu jest Pan dr hab. Piotr Sawicki.

Dane kontaktowe:
Zakładu Systemów Transportowych
Politechnika Poznańska | Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu | Instytut Transportu
ul. Piotrowo 3 60-965 Poznań
Tel. +61 665 22 49
Fax. +61 224 45 07
email. piotr.sawicki@put.poznan.pl

Zapraszamy do bieżącego odwiedzania - będziemy sukcesywnie zamieszczali tu ważne i ciekawe informacje z życia Zakładu oraz Uczelni.

Szanowni Państwo!

Gorąco zachęcamy do udziału w naszych studiach podyplomowych pt. "Inżynieria Ruchu i Planowanie Transportu". Nadchodząca edycja będzie już czwartą i mają odbywać się w formie stacjonarnej (zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rektora Politechniki Poznańskiej w sprawie organizacji działalności Politechniki Poznańskiej w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/23).

Wszystkich chętnych zapraszamy do złożenia wniosku poprzez uczelniany system rekrutacyjny. Zasady rekrutacji można znaleźć tutaj: https://www.put.poznan.pl/studia-podyplomowe/zasady-rekrutacji

W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:


szymon.fierek@put.poznan.pl
tel.: +48 61 665 22 60 

1-szy Turniej Zrównoważonej Mobilności Europejskich Uniwersytetów wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników oraz osoby wspierające do uczestnictwa. Turniej odbędzie się w dniach 20 września - 13 listopada br.

Drużyna PP zakończyła swój udział w turnieju na miejscu 5-8 po porażce w ćwierćfinale z Uniwersytetem w Parmie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział! Jednocześnie Przepraszamy za wszelkie problemy techniczne i niedogodności związane z działaniem aplikacji.

Czytaj dalej... "I Turniej Zrównoważonej Mobilności Europejskich Uniwersytetów – 20.IX – 13.XI.2021"

ExtendSim Adopter Program

Z przyjemnością informujemy, że Zakład Systemów Transportowych Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu jest uczestnikiem programu ExtendSim Adopter.

Mamy zaszczyt znaleźć się po raz trzeci na liście wysokiej jakości akredytowanych instytucji, które wymieniają się wiedzą w zakresie symulacji obiektowej wspieranej przez narzędzie ExtendSim. Członkostwo w programie ExtendSim Adopter daje nam możliwość dzielenia się wiedzą z naszymi studentami z Logistyki Transportu na poziomie magisterskim.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: https://extendsim.com
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mailowy z dr inż. Hanną Sawicką: hanna.sawicka@put.poznan.pl

Zapraszamy na realizowany we współpracy z PMAcademy webinar poświęcony lokalizacji inwestycji punktowych (POI – Points of Interests). Prelegentami będą dr inż. Paweł Zmuda-Trzebiatowski, pracownik naszego wydziału oraz Pani Joanna Sarbiewska z Databout.pl

Webinar startuje 24.11 o godz. 16:00. Link do zapisów, aktywny do 24.11. 14h: https://app.evenea.pl/event/852046-17/

ExtendSim Adopter Program 

Z przyjemnością informujemy, że Zakład Systemów Transportowych Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu już drugi rok jest uczestnikiem programu ExtendSim Adopter.

Znajdujemy się na liście akredytowanych instytucji, które wymieniają się doświadczeniami w zakresie symulacji obiektowej wspieranej przez narzędzie ExtendSim. Otrzymaliśmy licencję sieciową, dzięki której możemy dzielić się wiedzą z naszymi studentami na specjalności logistyka transportu na poziomie magisterskim. 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: https://www.extendsim.com

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mailowy z dr inż. Hanną Sawicką: hanna.sawicka@put.poznan.pl

Aktualizacja 13.III.2020: Turniej został odwołany.

Aktualizacja 11.III.2020: W związku z podjętymi na obszarze całego kraju działaniami, które mają na celu zmniejszenie skali epidemii COVID-19 w Polsce i w związku z którymi na Politechnice Poznańskiej zawieszono prowadzenie zajęć, nasza uczelnia rezygnuje z uczestnictwa w turnieju. Jakkolwiek aplikacja będzie technicznie działać (w związku z tym, że jeszcze nie wszędzie w Europie zamknięto uczelnie), zgodnie z zaleceniami służb epidemiologicznych uprzejmie prosimy o ograniczenie wszelkich podróży tylko do tych absolutnie niezbędnych. Doświadczenia krajów, które wcześniej zetknęły się z pandemią, pokazują, że działania takie pozwalają znacznie zmniejszyć jej rozmiar.

Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników do uczestnictwa w 1-szym Turnieju Zrównoważonej Mobilności Europejskich Uniwersytetów, który będzie miał miejsce między 9 marca a 17 kwietnia br.

Uczelnie oraz zawodnicy i zawodniczki, wśród których możesz być także Ty, będą rywalizować non-stop. Zwycięży osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Będą one przyznawane za podróżowanie pieszo, rowerem lub transportem zbiorowym.

Aby uczestniczyć w turnieju oraz pomóc naszej uczelni stać się najbardziej przyjazną dla środowiska w Europie, musisz jedynie pobrać aplikację mobilną oraz postępować zgodnie z zasadami uczestnictwa, które znajdziesz pod tym linkiem (oraz poniżej). Znajdują się tam również odpowiedzi na pytania dotyczące współzawodnictwa. Linki do aplikacji w sklepach Google Play oraz App Store znajdziesz pod adresem muvapp.eu (aktualizacja umożliwiająca wybór Politechniki Poznańskiej będzie dostępna wkrótce).

Pamiętaj, by korzystać z aplikacji podczas wszystkich podróży, nie tylko tych na i z uczelni.

Zwycięzca zawodów oraz najlepszy uniwersytet otrzyma zaproszenie na ceremonię wręczenia nagród w Brukseli.

Środowisko oraz uczelnia Cię potrzebują!
Zapisy do turnieju trwają do 13 marca!

Politechnika Poznańska jest jedną z dwudziestu europejskich uczelni, które uczestniczą w Turnieju Zrównoważonej Mobilności. Turniej jest pierwszymi takiego typu zawodami rozgrywanym na szczeblu europejskim. Jego celem jest nagrodzenie najbardziej przyjaznej dla środowiska uczelni oraz redukcja emisji CO2 spowodowanej mobilnością uniwersytecką. Inicjatywa turnieju jest efektem naszego zobowiązania do uczynienia naszej uczelni bardziej zrównoważonym miejscem.

Turniej został zorganizowany dzięki dwóm projektom europejskim poświęconym zwiększeniu świadomości zrównoważonej mobilności oraz redukcji zanieczyszczeń - MUV oraz Umob. Politechnika Poznańska ma status uczelni stowarzyszonej w tych projektach.

Materiały do pobrania (.pdf):

ExtendSim Adopter Program

Z przyjemnością informujemy, że od stycznia 2020 roku jesteśmy uczestnikami programu ExtendSim Adopter. Zakład Systemów Transportowych Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu znajduje się na liście akredytowanych instytucji, które wymieniają się doświadczeniami w zakresie symulacji obiektowej wspieranej przez narzędzie ExtendSim. Otrzymaliśmy 21 licencji sieciowych, dzięki którym możemy dzielić się wiedzą z naszymi studentami na specjalności logistyka transportu na poziomie magisterskim. Grant jest wynikiem starań dr inż. Hanny Sawickiej, która prowadzi wykłady z symulacji w logistyce dla tej grupy studentów i współpracuje z producentem oprogramowania ExtendSim (firma Imagine That Inc., USA).

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.ExtendSim.com

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mailowy: hanna.sawicka@put.poznan.pl